| RSS
Меню сайту
МОНУ
Управління освіти
ММЦ
Гаряча лінія
Педпреса

Адаптація дитини до школи

 

                           

 

Проблема труднощів адаптації дітей до умов початкової школи на теперішній час має значну актуальність. Залежно від типу шкіл, від 20% до 60% молодших школярів мають серйозні проблеми адаптації до умов шкільного навчання: діти не справляються з учбовою програмою, мають труднощі у спілкуванні, часто скаржаться на головний біль,  підвищену втомлюваність, зниження працездатності, уваги, зниження апетиту, підвищену збудливість, погані засинання та сон, біль у животі, обумовлений порушенням регуляції шлунку, жовчного міхура, кишечнику.
      Ці скарги виникають внаслідок порушення стану вегетативної нервової системи.   Таким  дітям,   що  мають  помірні  прояви  вегетативних  дисфункцій  і незначну їх  давність,   доцільно   призначати   терапію,   яка   включає:   правильну організацію праці та відпочинку, дотримання розпорядку дня, заняття фізичними вправами, раціональне харчування, фізіопроцедури.

 

 

 

ІГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ

ДЛЯ ПОЛЕГШЕННЯ АДАПТАЦІЇ

 

Клубочок

Гра вчить дітей жити дружно, відчувати інших, підтримувати й співпе­реживати, допомагає згуртувати дітей у групі.

Гру корисно проводити з малознайомими дітьми, які тільки-но при­йшли до школи.

Організація гри

Діти сідають у коло, ведучий, тримаючи в руках клубочок, обмотує нит­ку довкола пальця і ставить учаснику гри будь-яке питання, що його ціка­вить (наприклад: «Як тебе звуть?», «Чи хочеш ти зі мною товаришувати?», «Що ти любиш?», «Чого ти боїшся?» тощо). Потім він котить клубочок

до дитини, яка ловить клубочок, обмотує нитку довкола свого пальця, відповідає на питання, а потім пропонує своє наступному гравцю. Таким чином, наприкінці гри клубочок повертається до ведучого. Всі бачать нит­ки, що зв’язують учасників гри в одне ціле, визначають, на що ця фігура схожа, багато дізнаються одне про одного, гуртуються.

Зауваження. Якщо ведучий вимушений допомагати дитині, то він бере при цьому клубочок назад, підказує і знову кидає його дитині. У резуль­таті можна визначити дітей, які відчувають ускладнення в спілкуванні,— у ведучого з ними будуть подвійні, потрійні зв’язки.

 

 

Кухарчуки

Гра розвиває уміння слухати й виконувати команди, знайомить дітей з навколишнім світом, об’єднує їх.

Організація гри

Усі встають у коло — це каструля. Зараз готуватимемо суп (компот, вінегрет, салат). Кожен вигадує, роль якого компонента страви він буде виконувати (м’ясо, картопля, морквина, цибуля, капуста, петрушка, сіль тощо). Ведучий вигукує по черзі, що він хоче покласти в каструлю. Той, хто упізнав себе, стрибає в середину кола, наступний гравець після стрибка бере за руки попереднього. Так роблять усі «компоненти», поки не опи­няться в середині кола. У результаті виходить смачна, красива страва — просто смакота.

 

Добра тварина

Гра розвиває уміння чути одне одного, відчувати підтримку інших дітей, уміння виконувати дії за командою.

Організація гри

Учасники встають у коло і беруться за руки. Ведучий тихим голосом говорить: «Ми — одна велика добра тварина. Давайте послухаємо, як вона дихає!» Всі прислухаються до свого дихання, дихання сусідів. Ведучий: «А зараз спробуємо подихати разом!» Вдих — усі роблять крок вперед. Видих — усі роблять крок назад. Вдих — усі роблять два кроки вперед, видих — усі роблять два кроки назад. Вдих — два кроки вперед, видих — два кроки назад. Вихователь коментує: «Так дихає не тільки тварина, так само чітко й рівно б’ється її велике добре серце. Стук — крок уперед, стук — крок назад і так далі».

 

Тінь

Гра розвиває уміння чути одне одного, відчувати підтримку інших дітей, уміння виконувати дії за командою.

Організація гри

Один гравець ходить по приміщенню і робить різні рухи, несподівані повороти, присідання, нагинається в сторони, киває головою, махає рука­ми. Решта дітей встають за ним у лінію на невеликій відстані. Вони — його тінь і повинні швидко й чітко повторювати його рухи.

Потім ведучий міняється.

 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Гаряча лінія
Педагогічна преса

Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz